• Správný pitný režim je předpokladem koncentrace a výkonu ve škole.
 • Konzumace vody ve škole je klíčová pro prevenci obezity a zubních kazů
 • Pití kohoutkové vody snižuje množství plastového odpadu
Klíčové výhody projektu Pijeme kohoutkovou
 • 1
  Voda a zdraví

  Voda je život. Lidské tělo se skládá ze 60 až 70 procent z vody. Voda je klíčová pro fungování lidského těla. Pro hydrataci těla si vybírejte čistou vodu spíše než nápoje s přidaným cukrem.

  Konzumace pitné vody ve školách je klíčem k prevenci obezity a zubního kazu.

 • 2
  Konzumace vody a schopnost učení

  Lidský mozek potřebuje hydratovat. I malá dehydratace může způsobovat kognitivní poruchy, únavu a bolesti hlavy, které negativně ovlivňují schopnosti učení a výkonnost ve škole. Správná hydratace je důležitým předpokladem pro soustředění a výkon ve škole.

  Konzumace pitné vody podporuje výkonnost.

 • 3
  Voda a životní prostředí

  Odpad tvořený plastovými lahvemi na jedno použití zamořuje přírodu. Většina evropských zemí má velmi kvalitní kohoutkovou vodu. Školy, které neumožňují používání plastových lahví na jedno použití, hrají důležitou roli při naplňování strategie EU pro plasty (EU Plastics Strategy).

  Konzumace kohoutkové vody snižuje množství odpadního plastu.

Sledujte nás na
Youtube Channel

Pijeme kohoutkovou ve škole

Voda je životně důležitá. Pokud nebude voda, nebude život.

Pro udržení optimálního zdraví a funkce mozku je nezbytně nutná dostatečná konzumace vody. Lidé obvykle uspokojují svou potřebu tekutin pitím, když mají žízeň. Ale zejména ve školách se pořád něco děje. Proto žáci často zapomínají pít, i když mají žízeň. 

Proto přichází projekt „WATERSCHOOLS“ Erasmus +. Žáci nebo studenti by měli být povzbuzováni k tomu, aby ve svém každodenním životě ve škole pili dostatek zdravé vody z vodovodu.

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací